وبلاگ نویسی به صورت مهمان

با سلام ای دوستان!دوستان وبلاگ سبز لطف نموده اند واز بنده دعوت نموده اند تا به صورت مهمان وبلاگ نویسی نمایم.شاید بنده را بشناسید.بنده طاهری هستم صاحب وبلاگ طبیعت زیستکره!چون این اولین یاداشت بنده در این وبلاگ است خودم را معرفی نمودم.حال خبر امروز:

محققان با تغییر نحوه رشد برنج تولید این محصول را 50 درصد افزایش می دهند .گروهی از دانشمندان فیلیپینی، طرح بلند پروازانه ای را آغاز کرده اند که با تغییر نحوه رشد برنج، تولید این محصول را تا 50 درصد افزایش می دهد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، با بالا رفتن بهای مواد غذایی و افزایش جمعیت جهان، کارشناسان می گویند افزایش تولید برنج از مقدار زمین معین در سال های آتی، برای تغذیه مردم فقیر جهان لازم و حیاتی خواهد بود.
"جان شیهی" دانشمندی که ریاست این طرح را در "موسسه بین المللی تحقیقات برنج" بر عهده دارد، گفت: این طرح طولانی مدت و پیچیده ای است که تکمیل آن دستکم 10 سال به طول می انجامد.
وی گفت: نتیجه این تحقیق راهبردی می تواند برای میلیاردها انسان فقیر مفید واقع شود.
شیهی گفت: این طرح با استفاده از آب و کود کمتر و با تغییر روشی که گیاه نور خورشید را به انرژی مورد نیاز برای رشد تبدیل می کند، می تواند تا سقف 50 درصد برنج بیشتری تولید کند. فرایند فتوسنتز در محصول برنج کم بازده است. گیاه در فرایند فتوسنتز نور را انرژی مورد نیاز برای رشد تبدیل می کند. محققان قصد دارند از یک نوع دیگر فتوسنتز در محصول برنج استفاده کنند تا بازده تولید محصول را بالا ببرند.
البته برخورد این گیاهان با طبیعت چگونه خواهد کسی نمی داند!!!

/ 0 نظر / 27 بازدید